logo-samandehi
محل تبليغات شما در پربيننده ترين رسانه شرق استان اصفهان
محل تبليغات شما در پربيننده ترين رسانه شرق استان اصفهان
سایت خبری فارسی


http://www.isfahaneast.com/page11.html
سكه، طلا و ارز

فوتبال
قيمت خودرو
شاخص بورس ايران
قرآن آنلاين با صوت قاري هاي بين المللي و ترجمه فارسي


گروه طراحان جوان نایین

سالمندان الزهرای نایین


اَللّهُمَّ عَرِّفْني نَفْسَکَ

فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْني نَفْسَکَ

لَمْ اَعْرِفْ
رَسُولَکَ

اَللّهُمَّ عَرِّفْني رَسُولَکَ

فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْني رَسُولَکَ

لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَکَ

اَللّهُمَّ عَرِّفْني حُجَّتَکَ

فَاِنَّکَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْني حُجَّتَکَ

ضَلَلْتُ عَنْ ديني

پیگیری نظرات سایت توسط سیستم RSS.
rss1.0
rss2.0
rdf
مهمان @ دوشنبه 28 فروردين 1391 - 14:15:33

بازم به اين كشاورز گند از سينما بلند ميشه
روایت پروانه معصومی از فساد در سینما @ يكشنبه 3 ارديبهشت 1391 - 14:20:23

روایت پروانه معصومی از فساد در سینما
شهوت شهرت سينما را به فساد مي‌كشاند
مسئله فساد در سينما و تلويزيون پس از اظهارات تكان دهنده پرستو صالحي موجي در رسانه‌ها به وجود آورد و پس از آن هم خيلي‌ها در تأييد صحبت‌هاي او اظهار نظر كرده‌اند. در همين راستا بازيگران زن سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با «جوان» چرايي اين معضل و راهكارهاي درمانش را بيان كرده‌اند.
به گزارش «جوان»، سه‌شنبه هفته گذشته بود كه پرستو صالحي بازيگر تلويزيون در اظهارات تكان‌دهنده خود پرده از رازي برداشت كه بسياري از مدتها پيش از آن مطلع بودند اما با انكار كردن آن قصد پنهان كردنش را داشتند.

صالحي اذعان داشته بود كه برخي از كارگردانان و تهيه كنندگان در ازاي ارائه نقش ها، انتظارات غير اخلاقي‌اي از بازيگران دارند و اين مسئله دليل كم كاري او و برخي ديگر از بازيگران است. در ادامه اظهارات صالحي، جمعي از بازيگران سينما و تلويزيون مانند ماهايا پطروسيان، امين تارخ، مجيد مظفري، شيرين بينا و محمدعلي كشاورز نيز در تأييد ادعاهاي او مصاحبه هايي را با رسانه‌ها انجام دادند.

چشم و هم چشمي و حسادت گريبان بازيگران را گرفته
پروانه معصومي بازيگر پيشكسوت عرصه تئاتر و سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با «جوان» در خصوص حاشيه‌هاي غيراخلاقي پشت صحنه برخي فيلم‌ها مي‌گويد: من در محيط‌هايي كه كار كردم خوشبختانه چنين مواردي را نديدم. اما در خصوص بروز چنين مواردي از سوي برخي، بايد بگويم چشم وچشمي و حسادت‌ها ميان بازيگران زياد شده است. يك بازيگر وقتي مي‌بيند يكي ديگر از همكارانش سر پروژه‌هاي متعدد ظاهر مي‌شود، حس حسادتش برانگيخته مي‌شود و گاه براي اينكه به اندازه او پر رنگ ظاهر شود ممكن است رفتارهاي نامناسبي هم انجام دهد.

از سوي ديگر برخي از برنامه‌هاي تلويزيون با پرداختن بيش از حد به بازيگران و مصاحبه‌هاي يك ساعته با آنها، بر اين جو ديده شدن دامن مي‌زند. در اين ميان بايد پرسيد كه مگر شهرت چقدر ارزش دارد كه براي كسب آن اخلاق زير پا گذاشته شود.

اين بازيگر پيشكسوت با اشاره به اينكه فضاي فعلي سينما در دست عده‌اي سودجو و غيرسينمايي است گفت: به جرئت مي‌توانم بگويم پشت‌صحنه فيلم‌هايي كه قبل از انقلاب ساخته مي‌شد به مراتب از پشت‌صحنه‌هاي فيلم‌هاي امروز پاك‌تر و سالم‌تر بود.

افراد بي‌اخلاق، شناخته شده اند
رزيتا غفاري بازيگر سينما و تلويزيون نيز در اين باره به «جوان» گفت: گروه‌ها و افرادي كه در پروژه‌هاي سينمايي و تلويزيوني موازين اخلاقي را رعايت نمي‌كنند، در ميان هنرمندان شناخته شده هستند و بازيگران مي‌توانند با آنها كار نكنند. وي با اشاره به اين افراد شناخته شده گفت: با توجه به اينكه همه اين افراد را مي‌شناسند اما به دليل روابطي كه دارند كماكان فعاليت‌هاي سينمايي و تلويزيوني شان را ادامه مي‌دهند. البته اين افراد انگشت شمار هستند و تعدادشان به نحوي نيست كه ما در محيط‌هاي كاري مان احساس ناامني كنيم.

اگر فضا مناسب نباشد، كسي از اين پيشنهادها نمي‌دهد
يكتا ناصر بازيگر سينما و تلويزيون كه سيمرغ بلورين جشنواره فيلم فجر را در سال گذشته هم دريافت كرده است در گفت‌وگو با «جوان» با اشاره به مشكلاتي غير اخلاقي در برخي از محيط‌هاي سينمايي و تلويزيوني گفت: اين مسئله درون‌گروهي است و نبايد با برخي موضع‌گيري‌ها، همه جامعه هنري كشور را زير سؤال ببريم.

ناصر در ادامه اظهار داشت: اين مسئله بايد ريشه‌اي و فرهنگي حل شود، در اين ميان بايد به اين مسئله اشاره كرد كه اگر فضا مناسب نباشد، هيچ كسي به خودش اجازه نمي‌دهد كه چنين درخواست‌هايي را از بازيگران داشته باشد. فضاي سينما و تلويزيون كشور ما هم مستثنا از ساير بخش‌هاي اجتماعي نيست.

وي ادامه داد: به عنوان مثال وقتي تهيه كننده و كارگرداني به بازيگري به من پيشنهاد نامناسبي مي‌دهد، من شاهدي عليه او ندارم. از طرف ديگرر به نظر من همه كساني كه اين درخواست‌هاي غير اخلاقي را دارند مشكل‌دار هستند هم آنهايي كه اين پيشنهادات را قبول مي‌كنند. اين مشكل فرهنگي است و بايد راهكار فرهنگي براي آن ارائه شود.

تقاضاي بي‌حدو حصر براي بازيگري راه سوء‌استفاده را باز كرده
شيوا خنياگر بازيگر سينما و تلويزيون هم در اين باره به «جوان»گفت: به نظر من دليل اينكه برخي از عوامل سينمايي و تلويزيوني مسائل اخلاقي را زير پا مي‌گذارند، تقاضاي بي‌حد و حصر براي بازيگري در اجتماع است. اين مسئله باعث مي‌شود كه برخي از افرادي كه ارائه دهنده امكان بازيگري هستند، از اين مسئله سوء‌استفاده كنند. علاوه بر اين عده‌اي از افراد ناكارآمد و نالايق وارد عرصه هنر شده‌اند بدون اينكه از جايگاه هنري و فرهنگي آن مطلع باشند و اين مسئله باعث مي‌شود كه اين افراد تنها به دنبال منافع شخصي خود باشند.

اين مشكل بايد درون خانواده سينما حل شود
رويا تيموريان بازيگر سينما و تلويزيون در خصوص همين موضوع به «جوان» گفت: من نمي‌دانم چرا در يك سال اخير آنقدر بازيگران زير سؤال مي‌روند. مشكلات سينما مانند مشكلات درون يك خانواده است و خود اين خانواده بايد به آن رسيدگي كنند. به جاي اينكه به اين مسائل پرداخته شود بهتر است به مشكلات ريشه‌اي سينما رسيدگي شود.


حلقه فساد در سینما را چه کسانی می گردانند؟
روابط نامشروع دلیل جدایی کشاورز از بازیگری


دوست ندارم به دنیای بازیگری برگردم، اول به دلیل اینکه سناریوها خیلی بد است و ثانیاً روابط نامشروع هم در آن خیلی زیاد شده است و من که هشتاد سال سالم زندگی و آبرو کسب کردم، نمی‌خواهم آبرویی که در سینما دارم، از بین برود.


بولتن نیوز: پس از افشاگری های چند تن از اهالی سینما درباره فساد رو به افزایش در این عرصه، این بار نوبت به محمد علی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون رسید تا از روی تخت بیمارستان بگوید: روابط نامشروع در سینما خیلی زیاد شده است.

به گزارش بولتن، 6 ماه از افشاگری فرج الله سلحشور کارگردان سریالهای قرآنی از تبدیل سینما توسط عده ای خاص به فاحشه خانه و دوری این سینما از فرهنگ ایران می گذرد و در این مدت پرستو صالحی، ماهایا پطروسیان و امین تارخ از بازیگران سینما و تلویزیون نیز به جمع معترضین این وضعیت اسفناک در سینمای ایران پیوسته اند. با این حال هنوز هستند عده ای که گمان می کنند با سر کردن در زیر برف، واقعیت های زشت سینما مخفی می ماند و بر همین اساس معتقدند نباید در این باره سخنی گفت.
اما وقتی شخی چون «محمدعلی کشاورز» که از سال ۱۳۲۷ با نمايش «هياهوي بسيار براي هيچ» فعاليت بازيگريش را آغاز كرد و در سال ۴۳ با فيلم «شب قوزي» وارد سينما شد، از وضعیت فساد در سینما می نالد، دیگر نمی توان سخنان کوتوله های عرصه هنر را قبول کرد.

استاد کشاورز در این باره به فارس گفت: پیشنهاد بازی زیاد دارم اما دوست ندارم به دنیای بازیگری برگردم، اول به دلیل اینکه سناریوها خیلی بد است و ثانیاً روابط نامشروع هم در آن خیلی زیاد شده است و من که هشتاد سال سالم زندگی و آبرو کسب کردم، نمی‌خواهم آبرویی که در سینما دارم، از بین برود.

به نظر می رسد عمق فساد در عرصه سینما بیش از آنچه تصور می شود، هست. فسادی که مانع از ادامه فعالیت کسانی شده است که نقش اساسی در اعتلای سینما و تلویزیون کشورمان ایفا کردند. فسادی که پیشکسوتان عرصه هنر را خانه نشین کرده است. به راستی چه کسانی این حلقه فساد را در سینما گرد هم آورده و چه کسانی از آن حمایت می کنند؟ آیا این حمایت و پشتیبانی توسط کسانی اعمال نمی شود که در کالبد یک مجموعه منسجم بر سلحشور و امثال او تاختند؟به هر روی آنچه که از این وضعیت استنباط می شود،قدرت اقلیت فاسدی است که بر سینمای ایران اسلامی سیطره دارند، اقلیتی که هنر را بهانه ای برای ارضای امیال شهوانی خود تلقی می کنند و هر کسی را که در برابر فساد آنان سکوت نکند، حذف می کنند؛ خواه آن فرد یک دختر جوان باشد که وقتی تسلیم امیال شیطانی آنان نشد، قراردادش فسخ شود و یا محمد علی کشاورز باشد که از ترس آبرو بازی نکند، فرقی نمی کند، باید چرخ سینما به سمت و سویی که آنان می خواهند برود.

با توجه به شاهکارهای! عینی مدعیان بازیگری در داخل و خارج کشور ،اکنون یک سوال در اذهان عمومی کسانی است که سینما با مالیات ها و پولهای آنان بدین جا رسیده و آن سوال این است که چه کسی و چه زمانی می خواهد و یا خواهد توانست ریشه فساد را در سینما بخشکاند؟
عنوان نظر
نام شما:
متن نظر:
عدد روبرو را وارد کنید
مرجان محتشم: تن به روابط نامشروع ندادم، حذف شدم / فساد سينما
من برده‌ روابط نامشروع در جشن های شیطان پرستی سران بودم! + تصاویر
زنم به تقلید از فارسی وان با جوانی دوست شده است
پاسخ‌های جالب کاربران ایرانی فیس‌بوک به ادعای دوستی وحشی‌ترین قوم‌ تاریخ
دوست پسر فرح پهلوي كيست؟
اشک‌های عبدولی و قماربازی مارتینتی و دوستان
كسانی كه طرح دوستي با امريكا را مطرح مي كنند ملت ايران را نشناخته اند
برخی کارگردان ها دنبال دوست دختر در میان بازیگرانشان هستند
توماس لامل: کوهنوردان ایرانی زنده نیستند / بگذارید در جایی که دوست داشتند در آرامش بمانند
آغاز سفر دوچرخه سوار دوستدار محیط زیست نایینی


Web Statistics


عضویت در خبرنامه

پست الکترونیک:
شماره همراه:
کد امنیتی:


تازه های خبر

 اعمال روز نیمه شعبان/ چگونه پیامبران الهی را از نزدیک زیارت کنیم
 نماز وحدت به مناسبت هفته کارگر + عکس
 بی‌توجهی و بی مبالاتی نسبت به جان و مال مردم از حالت عادی خارج‌شده است
 در جلسه عزل میرزاده چه گذشت؟
 عکس / کارگرانی که قرار بود دهانشان خُرد شود!
 زلزله 5.3 ریشتری مشهد مقدس را لرزاند + تکمیلی
 غبطه تمام شهدا به حضرت عباس(ع) در قیامت / ضرورت وام گرفتن از ادب مثال‌زدنی ابوالفضل (ع) در جامعه امروز
 مفهوم 4 درصدی چیست؟
 روحانی در مناظره حرفی برای گفتن نداشت /ظاهراً در این 4 سال دولت دست جهانگیری بود
 چه کسی مدیر شبکه «جم» را کشت؟
 احتمال عبور اصلاح طلبان از «روحانی» به «جهانگیری» جدی است
 غارت ۲میلیارد دلارى از حساب ملت ایران
 بازهم اقدام جدید از امریکایی ها علیه ایران / راهزنی 3/5 میلیارد دلاری آمریکا از ایران
 جدول پخش برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری از صداوسیما
 زمان ثبت‌ نام بن‌ کارت‌ نمایشگاه کتاب
 از رد صلاحیت طلایی تا چک کردن مدام موبایل توسط دانشجو
 «علی نیکزاد» رئیس ستاد انتخابات رئیسی شد+ متن حکم
 اسامی ۶ نامزد نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شد + لیست چهره های مطرح رد صلاحیت شده
 جبهه مردمی از تصمیم شورای نگهبان استقبال می‌کند / هرگونه مناظره انتخاباتی باید زنده برگزار شود
 اعلام نتیجه تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر تهران از طریق پیامک در ساعت 24 روز جمعه
 دولت بودجه صداوسیما را گروگان گرفته است / برخی برنامه‌های تلویزیون کاملا تبلیغ دولت است
 کفتربازی سیاسی!
 دستگیری قاتل سریالی 7 زن در رشت
 ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد +عکس
 ثبت نام یک اصلاح طلب دیگر / هاشمی‌طبا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد
 نام نویسی 1636 داوطلب در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد
 قالیباف در انتخابات نام‌نویسی کرد / پیشرفت کشورمان در گرو اجرای قانون است
 جامی که بعد از ۹ سال قرمز شد / بدقولی سرخپوشان به هانی نوروزی
 28کشته و مجروح در تصادف اتوبوس با کامیون در سبزوار
 از جهش ۱۰۰۰درصدی تعرفه پزشکان توسط دولت تا افزایش نیم درصدی حقوق کارگران !
 ترامپ دستور بازنگری برجام را صادر کرد
 ثبت‌نام جهانگیری تصمیم اصلاح‌‌طلبان بود حتی اگر روحانی موافق نباشد / نامزد نهایی اصلاح‌طلبان کسی است که در نظرسنجی‌ها رأی بالاتری داشته باشد
 مرگ کیارستمی بازیچه سیاسی و انتخاباتی آقای وزیر
 از روز اول موافق آقای روحانی نبودم / عزلم کردند / نیامده‌ام که در سایه باشم
 مقتدایی یکی از فعالان اصلاح طلب، در ستاد انتخابات کشور حضور یافت / به نفع کسی کنار نمی‌روم
 محمد هاشمی برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نام نویسی کرد
 صادق خلیلیان در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد
 حلقه مفقوده تأیید صلاحیت‌ها
 رأی چهره‌های انقلابی پشتوانه آیت‌الله رئیسی / تشکیل جمنا طرف مقابل را نگران کرده است
 دلایل تعطیلی کارخانه «روغن جهان» / صنعت روغن با نیمی از ظرفیت کار می‌کند
 مبلغ بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب 100 هزار تومان است
 روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام کرد+ عکس
 زاکانی: جمنا به هر جمع‌بندی برسد همه باید آن را تأیید کنیم
 دبیرکل حزب مردم سالاری و نماینده اصلاح طلب مجلس برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد
 دبیرکل حزب مردمی اصلاحات هم در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد
 آغاز رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از امروز / فرصت 10روزه شورای نگهبان / شروع تبلیغات از 8 اردیبهشت
 ورود نماینده ویژه مقام معظم رهبری به مناطق سیل‌زده آذربایجان
 «عارف لرستانی» قربانی در حاشیه‌
 ۴۲نفر فوتی و ۶مفقودی / اسکان اضطراری برای ۴۱۰ نفر / تخلیه آب از ۲۷۰واحد مسکونی
 پایان رسیدگی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها در هیات های اجرایی / آغاز رسیدگی صلاحیت داوطلبان در هیات های نظارت شهرستان از فردا
 عاشورا بدون زینب کبری(س) ماندگار نمی‌شد/ زینب(س) انقلاب نبوی و علوی را آسیب‌شناسی کرد
 دونالد ترامپ: اصراری روی کناره‌گیری بشار اسد از قدرت نداریم
 نباید به کسی رأی داد که در 4سال نتوانست به وعده‌های خود عمل کند / آیت‌الله رئیسی را از عناصر مفید کشور می‌دانیم
 روسیه قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه را وتو کرد
 مقایسه مهاجم های اول سرخابی‌ها / فرصت سوزی های طارمی و فرصت طلبی رضایی
 یک اصلاح طلب دیگر ثبت نام کرد / ثبت‌نام هاشمی‌طبا در انتخابات ریاست جمهوری
 قیمت سیمان 15درصد افزایش یافت / رشد قیمت با هماهنگی دولت
 بازیکنانی که از دستور برانکو طفره می‌روند / پنالتی‌های اسباب بازی!
 آقای طارمی؛ بزرگ شو / اتاق فکری که بر سر نیمکت پرسپولیس آوار شد!

آخرين نظرات

[اخبار] دكتر محمد رضا جلالي ناييني درگذشت
توسط: Anonymous در تاریخ شنبه 18 آذر 1396 - 15:22:15
ايشان در بعد سياسي و حقوق بسيار شناخته شده هستند ادامه مطلب...

[اخبار] اميد مرحوم خطيب
توسط: مهدی در تاریخ پنجشنبه 16 آذر 1396 - 20:26:01
متاسفانه درد ما هم همینه که استاد علامه رفیعی اشنا ادامه مطلب...

[اخبار] ياد قديما بخير
توسط: سارا براتی در تاریخ جمعه 3 آذر 1396 - 17:50:49
یادشبخیر

[اخبار] ياد قديما بخير
توسط: مهلا سجادی در تاریخ جمعه 3 آذر 1396 - 17:48:37
یادش بخیر کاشکی ان روز ها برسد ادامه مطلب...

[اخبار] تغيير شماره تلفن هاي ثابت تمامي شهرستان ها + جدول
توسط: کرباسی در تاریخ جمعه 26 آبان 1396 - 07:13:59
سلام شماره 03139از کدام نواحی اصفهان هست؟ ادامه مطلب...

[اخبار] تالک جندق مرغوبترین معدن منطقه است
توسط: قاضی مراد در تاریخ پنجشنبه 25 آبان 1396 - 08:42:32
شماره تماس معدن تالک جندق

[اخبار] فرازهايي از وصيت‏نامه شهيد محمد جواد جبلي ناييني
توسط: آشنا در تاریخ دوشنبه 8 آبان 1396 - 17:46:19
سلاح خدا رحت کند این هم دوری راهنمایی من بود ادامه مطلب...

[اخبار] عكس هايي از عزاداري ماه محرم سال 73
توسط: اشنا در تاریخ دوشنبه 8 آبان 1396 - 17:43:07
آقای برهانی عکس پدر خودتان را بفرستید خدا رحمت کند ادامه مطلب...

[اخبار] درگذشت جوان نایینی براثر سقوط از کوه + عکس
توسط: فرزانه در تاریخ يكشنبه 2 مهر 1396 - 08:18:25
مجید عزیز 3 سال از رفتنت گذشت اماهنوزم قابل باور ن ادامه مطلب...

[اخبار] زندگینامه زنده ياد دکترحمیدرضا شهریاری محمدی + عکس
توسط: Anonymous در تاریخ جمعه 24 شهريور 1396 - 12:41:10
25شهریور 96 سومین سال درگذشت شادروان دکتر حمید ر ادامه مطلب...

آخرين اخبار ايران و جهان


مقالات

از نگاه رسانه ها

آخرین فایل های صوتی

گستره فعاليت اينا

شهرستان نايين (ايماني)
نايين
انارك
بافران
شهرستان اردستان
اردستان
زواره
شهرستان خور و بيابانك
خور
جندق
فرخي
شرق استان اصفهان
كوهپايه
تودشك
سجزي
هرند
اژيه
ورزنه
جرقويه

خبرگزاري شرق استان اصفهان به دليل گسترش فعاليت هاي خود در تمامي مناطق ذكر شده خبرنگار فعال مي پذيرد. حتما با ما تماس بگيريد. 09133233050

10 مطلب با بیشترین بازدید

زمان بازسازي صفحه :1.5739 ثانيه, 1.5195 براي هر جستجو .